1% dla Baobaba!

posted in: Aktualności | 0

12800294_10154037890528258_6666369855159211376_nDo przekazania 1% Fundacji My Baobab potrzebujecie: numer KRS: 0000278982 oraz nazwę: FUNDACJA MY BAOBAB.

Dlaczego warto przekazać 1% na rzecz FMB? To Nelson Mandela powiedział: 'edukacja jest najpotężniejszą bronią, której można użyć, aby zmienić świat.’ Nasza grupa docelowa – studenci – jest pomijana w programach pomocowych, a właśnie inwestowanie w edukację jest dawaniem przysłowiowej wędki – nie ryby. Dzięki wyższemu wykształceniu młodzi Malgasze pochodzący z biedniejszych środowisk są w stanie poprawić swoje szanse na lepsze życie.

Owoce naszej 9-letniej wspólnej pracy to m.in.:

– zapewnienie wykształcenia prawie 40 malgaskim studentom w Antananarywie, Mahajandze, Tulearze, Fianarantsoa, Antsirabe oraz Betafo. Profile kilku stypendystów znajdziecie tutaj: http://mybaobab.org/stypendysci/, zaś materiał filmowy o Betafo, najnowszym miejscu na naszej baobabowej mapie stypendystów, jest dostępny na: https://www.youtube.com/watch?v=Rb2NPgV4CIY . Telewizja nie kręci tam swoich programów, na szczęście Salezjanie tak:)

– bezpłatne kursy językowe „School break with English” na Madagaskarze organizowane i prowadzone przez Wolontariuszy Fundacji w kolejnych latach: Pawła, Weronikę, Dominikę, Olę, Maćka, Anię i Irka (na http://mybaobab.org/category/aktualnosci/ znajdziecie linki do blogów Wolontariuszy),

– Wolontariat w Polsce – Kasia i Maciek w 2015 i 2016 roku wykonali świetną pracę,

– działania na rzecz poszerzania wiedzy o krajach rozwijających się w Polsce.

I to wszystko non-profit (oznacza to, że nie pobieramy wynagrodzeń i pokrywamy wszystkie koszty wyjazdów ze środków własnych).

Z naszym tradycyjnym zawołaniem – jest z czego być dumnym:)!

Dziękujemy Wam.

Leave a Reply