Fundację stanowią 100%-owi wolontariusze, bez których jej działalność byłaby niemożliwa. Przyjaciele, współpracownicy, sponsorzy, ludzie różnych talentów i profesji, których łączy idea wyrównania szans rozwojowych na świecie. Dzięki swojej pracy w Afryce, Fundatorzy zdobyli nie tylko szerokie doświadczenie, lecz również kontakty. Współpracują z nami Afrykańczycy, Amerykanie i Europejczycy, nauczyciele i koordynatorzy z uniwersytetów, misjonarze z placówek misyjnych, studenci, a także zaprzyjaźnione osoby prywatne.

LUDZIE FUNDACJI -Małgorzata Klein

Małgorzata Klein – prezes

Absolwentka Romanistyki UW, w 2014 r. składa pracę magisterską na kierunku Ekonomia Szkoły Głównej Handlowej, w latach 2005-2006 pracowała na Madagaskarze jako nauczyciel i wychowawca w zespole szkół w miejscowości Mahajanga z ramienia Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco w Warszawie.

W 2008 roku, w ramach zbierania materiałów do pracy magisterskiej i dyplomowej, prowadziła badania naukowe na terenie Wyspy. Ukończyła podyplomowe studia „Rozwój w dobie globalizacji. Global Development” w Instytucie Studiów Globalnych i Regionalnych UW oraz Szkołę Praw i Wolności Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Wierzy, że o rozwoju decyduje jakość kapitału ludzkiego, jakim dysponuje dany kraj.

LUDZIE FUNDACJI-Anna Piekutowska

Anna Piekutowska – wiceprezes

Choć jest absolwentką Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie pracuje w dziale kultury. W 2009 roku, z ramienia Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco, wyjechała na roczny wolontariat na Madagaskar. W szkole sióstr salezjanek w Ivato pracowała jako nauczyciel języka francuskiego, komunikacji oraz biologii. Ponadto na tej samej placówce pełniła funkcję wychowawcy dziewcząt w internacie. Bliskie są jej tematy społeczno-polityczne.

Motto życiowe zaczerpnęła ze św. Augustyna: “Zaczynaj od rzeczy małych, jeśli chcesz być wielki. Zakładaj głęboki fundament pokory, jeśli zamierzasz budować wysoko”.

LUDZIE FUNDACJI-Adam Dziadek

Adam Dziadak – sekretarz

Absolwent Wydziału Zarządzania na UW. Jako wolontariusz Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco przez rok był wychowawcą i nauczycielem informatyki w szkole dla ubogiej młodzieży 'Don Bosco Boys’ Town w Nairobi. W Polsce pracował w świetlicy dla dzieci z rodzin z problemami środowiskowymi przy bazylice na Kawęczyńskiej na warszawskiej Pradze.

Kocha podróże małe i duże oraz muzykę, najchętniej reggae.

LUDZIE FUNDACJI- Eliza Maciągowska

Eliza Maciągowska – tłumaczka

Absolwentka Filologii Romańskiej UMCS, obecnie uczy języka francuskiego w dwóch warszawskich szkołach. Była wolontariuszką w obozie dla uchodźców, gdzie zajmowała się głównie dziećmi z Czeczenii. Przez rok pracowała jako nauczyciel na Madagaskarze w ramach Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco. Drugi swój pobyt na Czerwonej Wyspie spędziła opiekując się pięćdziesiątką dzieci w sierocińcu na wysepce Sainte-Marie.

LUDZIE FUNDACJI. Tendry R.

Tendry Rakotoniaina – współpracownik

Absolwent prawa i socjologii na Uniwersytecie Ankatso w Antananarywie. Tendry współpracuje z Fudnacją od samego początku trwania programu stypendialnego My Madagascar i jest jego sercem na Czerwonej Wyspie: jako absolwnet uniwersytetu i mieszkaniec miasteczka studenckiego, zna problemy studentów z prowincji i aktywnie włącza się w ich rozwiązywanie. Odbył liczne staże w placówkach pomocowych, planuje wykorzystywać zdobyte wykształcenie, aby działać na rzecz poprawy losu mieszkańców swojego kraju.

LUDZIE FUNDACJI- Aneta Ignatowicz

Aneta Ignatowicz – fundatorka

Z wykształcenia ekonomista, specjalista od zarządzania i marketingu. Ukończyła podyplomowo stosunki międzynarodowe i dyplomację. Mieszkała 3 lata na Madagaskarze, gdzie m. in. pracowała przez rok jako wolontariusz MWDB wykładając w stolicy Antananarivo komunikację, marketing i ekonomię. Była założycielem Stowarzyszenia Polsko – Malgaskiego „POLka”. Jest zakochana w Czerwonej Wyspie, którą zjeździła wzdłuż i wszerz.

LUDZIE FUNDACJI-Maciej Przepiórka

Maciej Przepiórka – informatyk

Student Informatyki na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie. Współpracując z Agą Ścisłowską tworzy stronę internetową oraz jest pomocny w każdej bolączce komputerowej. W razie potrzeby, jako wytrawny kierowca, udziela również pomocy logistycznej.

LUDZIE FUNDACJI-Tomasz Dziadek

Tomasz Dziadak – prawnik

Wykonuje zawód adwokata. Pracę prawnika oraz zdobytą wiedzę wykorzystuje również w działalności społecznej i pomocy innym. Stanowi nieocenioną pomoc w tworzeniu wszelkich dokumentów Fundacji i zapewnia jej obsługę prawną.. Nie poprzestaje jednak na tym i zawsze można na niego liczyć, jako kreatywnego poszukiwacza nowych możliwości rozwoju Fundacji.

Agnieszka Ścisłowska – graficzka

Nasza graficzka, profesjonalna w każdym calu. Pomaga nam przy wszelkich projektach dbając o ich estetyczny wymiar, doradza w sprawach marketingowych, wypromowała wyjątkową baobabową zieleń, szczególny element FMB.

Wszyscy wymienieni wolontariusze przyjmują życzenie 5 grudnia 🙂 (jest to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza)