Wolontariat FMB

W naszej Fundacji wszyscy jesteśmy wolontariuszami. Dzięki temu koszty administracyjne naszej działalności są minimalne, a środki od darczyńców w możliwie efektywny sposób trafiają do potrzebujących. Wolontariat jest więc podstawą naszej działalności, a idea bezinteresownej i nieodpłatnej pomocy innym zawsze była nam bliska. Pragniemy zbudować bazę wolontariuszy, którzy byliby chętni wspierać Fundację i poświęcić dla niej trochę wolnego czasu, dzieląc się swoim talentem, energią i entuzjazmem. Wystarczy zgłosić się mailowo lub telefonicznie. KONTAKT

W 2012 roku na krótkoterminowy wolontariat wyjechali na Madagaskar Weronika i Paweł. Pracowali oni z młodzieżą podczas półkolonii letnich organizowanych w oratoriach salezjańskich.

Więcej szczegółów na temat samego pobytu znajdziecie na blogu Pawła http://wolontariatmadagaskar.blogspot.com

W lipcu 2013 roku na Madagaskar wyjechali kolejni wolontariusze krótkoterminowi Dominika i Maciek, którzy zapoczątkowali w Tulearze kurs języka angielskiego School Break with English. Ich blog to http://volunteeringinmadagascar2013.blogspot.com

W lipcu 2014 roku wolontariusze Ania i Irek wyjeżdżają na Madagaskar w celu kontynuowania pracy Dominiki i Maćka z poprzedniego roku. Poprowadzą School Break with English, kurs języka angielskiego dla malgaskiej młodzieży.

Fundacja organizuje co roku cykliczne wyjazdy krótkoterminowe. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z FMB. KONTAKT

Fundacja My Baobab powstała z myślą o niesieniu pomocy Afryce – najbiedniejszemu z kontynentów. Wiemy, że wielu ludziom nie jest obojętny los jego mieszkańców. Bez ich pomocy nasza działalność nie byłaby możliwa. Wspiera nas już kilka firm i osób prywatnych. Jeżeli chcesz dołączyć do ich grona i razem z nami budować rodzinę Baobaba, oferujemy Ci wiele form współpracy.

 

Jak pomóc?

Pełna „Adopcja studenta” na okres od roku do 5 lat (pokrywająca koszty nauki, utrzymania, internatu, dojazdy i podręczniki):

– miesięcznie 70 Euro ($100)

– rocznie 800 Euro ($1200)

Jakakolwiek suma, którą możecie w danym momencie przeznaczyć na wsparcie edukacji naszych stypendystów jest dla nich wielka pomocą.

 

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto Fundacji:

03 1320 1104 3025 0259 2000 0001

Adres Banku:

Bank Pocztowy SA

Oddział Okręgowy w Warszawie

Ul. Świętokrzyska 31/33

 

W nazwie przelewu prosimy napisać:

Darowizna – projekt „My Madagaskar”

Fundacja My Baobab

ul. Braci Załuskich 3 m. 68

01-773 Warszawa

Polska

KRS: 0000278982

REGON: 141007300

 

Rozliczenie 1% podatku

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli będziecie pamiętać o nas przy rozliczaniu się z fiskusem.

Możecie to uczynić przez stronę: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000278982/